ZE WETEN NIET WAT ZE DOEN van Jussi Valtonen

Een nieuwe BRAVE NEW WORLD!

22 OKTOBER 2015, AMSTERDAM
Samenvatting
ZE WETEN NIET WAT ZE DOEN, de roman van de Finse auteur Jussi Valtonen, biedt de lezer een geraffineerd psychologisch inzicht in de moderne mens. Het is ook een satire op de wereld van morgen waarin niets privé en alles te koop is en waarin de keerzijde van ons verlangen naar vooruitgang en de controle over anderen pijnlijk zichtbaar wordt. Valtonen werd bekroond met Finlands belangrijkste literaire prijs, de Finlandia Prize 2014. ZE WETEN NIET WAT ZE DOEN stond maandenlang op #1 in de Finse bestsellerlijst en er werden meer dan 100.000 exemplaren verkocht. De roman is een aanrader voor liefhebbers van Stieg Larsson, David Mitchell en Jonathan Franzen en zal verschijnen op 5 januari 2016.

Het zorgvuldig opgebouwde leven van de neurowetenschapper Joe Chayefski wordt volledig overhoopgehaald als hij op een dag door dierenactivisten bedreigd wordt. Door een telefoontje van zijn ex-vrouw begint Joe te vermoeden dat Samuel, de zoon die hij zo’n twintig jaar geleden in Finland heeft achtergelaten, achter de dreigementen zit. Joe probeert de dialoog met de activisten aan te gaan, maar daarmee wordt het wederzijdse onbegrip alleen maar gevoed. Dan komt hij er ook nog achter dat een marketingbedrijf zijn dochters manipuleert om psychoactieve middelen te gebruiken om hun prestaties te verbeteren.
Joe’s morele kompas wordt ernstig op de proef gesteld en langzaam begint het gezin door alle spanningen uit elkaar te vallen. Een ontmoeting met zijn zoon doet hem inzien hoe complex de situatie is en hoe er boven hun hoofden een politiek machtsspel wordt gespeeld dat niet te stoppen lijkt.

Over de auteur
Jussi Valtonen (1974) studeerde psychologie, theoretische filosofie en Engelse filologie aan de Universiteit van Helsinki, alsook neuropsychologie en scenarioschrijven in Amerika. Hij heeft één wetenschappelijk boek en vier literaire werken op zijn naam staan. Voor zijn recentste roman, Ze weten niet wat ze doen, ontving hij in 2014 de belangrijkste literaire prijs in Finland, de Finlandia-palkinto.

Titel: Ze weten niet wat ze doen | Auteur: Jussi Valtonen | Omvang: ca. 400 pag.
Prijs:
€ 19,95 | ɪsʙɴ: 978 90 5672 542 6 | Verschijnt: 5 januari 2016
Ook leverbaar als e-book | Prijs: € 14,99 | ɪsʙɴ: 978 90 449 7390 7

NB. bij gebruik van de auteursfoto graag credit © Markko Taina gebruiken.

Citaten
"Een geweldig literair werk. Het toont het moderne leven met een uitzonderlijk scherpe blik, zonder te moraliseren. " Juryrapport van de Finlandia Prize
"Het boek laat zien dat de mens, onder alle lagen die hij heeft en rollen die hij speelt, een kwetsbaar wezen met behoeftes is - dat de hoop van een individu in een andere persoon ligt en niet in een machine." Savon Sanomat
"Moderne literatuur kan niet beter worden dan dit." Helsingin Sanomat, "Critics' Favourites 2014"
"Een indringend beeld van onze tijd en een diagnose van waar onze brave new world aan lijdt." Helsingin Sanomat
Afbeeldingen
Contactpersonen
Over Signatuur

Signatuur brengt de wereld dichterbij.

Signatuur is al 20 jaar een literair internationaal georiënteerd kwaliteitsfonds; prachtige pareltjes uit onder meer Spanje, Frankrijk, Italië, Oostenrijk, Duitsland, Engeland, Verenigde Staten, Finland, China en Scandinavië. Stuk voor stuk van geweldige verhalenvertellers die je meenemen naar een andere wereld of die de wereld dichterbij halen. Auteurs als Carlos Ruiz Zafón, Almudena Grandes, Richard Russo, Stieg Larsson, David Lagercrantz, Judith Schalansky, Adam Johnson, Joachim Meyerhoff, Fabio Genovesi en Jaume Cabré hebben deze kwaliteiten al aan vele lezers bewezen. Als enthousiaste lezers willen we zelf ook steeds weer opnieuw verrast worden. Daarom blijven op zoek naar nieuw schrijftalent en boeken waardoor je je als lezer weer kunt verwonderen over het leven en ontdekkingen doet. Boeiend, indringend, meeslepend en vaak met een vleug (zwarte) humor. Voor echte boekenliefhebbers.

Klik hier voor de laatste brochures.

berichten